Sala Referencji

Sala Referencji ORKI to sala projekcyjna przeznaczona do pracy nad korekcją kolorystyczną w warunkach kinowych oraz ekskluzywnych seansów z najlepszą możliwą jakością obrazu i dźwięku. Mierzący ponad sześć metrów szerokości ekran został wykonany przez światowego lidera w produkcji referencyjnych poszyć ekranowych, firmę Harkness Screens. Nagłośnienie to zestaw Dolby Cinema 7.1 wyposażony w najwyższy model procesora dźwięku CP950. Klejnot w koronie pracowni stanowi projektor. To Barco Series 4 SP4K-27HC od Cinionic, ich flagowy projektor laserowy z natywną rozdzielczością 4K, zwiększonym kontrastem i ulepszonym odwzorowaniem kolorów, co pozwala doświadczyć referencyjnego obrazu HDR. Umożliwia wyświetlanie do 120 klatek na sekundę, a dzięki technologii The Barco Colorgenic™ zapewnia aż 98,5% przestrzeni kolorów w standardzie Rec. 2020. To pierwszy tego typu projektor w Polsce. W sali znajdują się wygodne fotele kinowe oraz stanowisko dla kolorystów wyposażone w DaVinci Resolve.

Barco SP4K-27HC od Cinionic

SP4K-27HC jest częścią serii 4 projektorów firmy Cinionic, zaprojektowanej w ścisłej współpracy z partnerami z branży.

Seria 4 zapewnia natywną rozdzielczość 4K, wyższy kontrast i lepszą jednolitość w kinie. SP4K-27HC dodaje bardzo wysoki kontrast 5000:1 dla audytoriów premium. Barco Active Image Management™ i jego opatentowana technologia precyzyjnej jasności gwarantują nieskazitelne obrazy z automatycznym balansem bieli.

Technologia Barco Colorgenic™ otwiera ponad 98,5% standardu Rec. 2020. SP4K-27HC jest w pełni przystosowany do przyszłych innowacji, takich jak obrazy 4K 120 kl./s i HDR. Daje oszałamiające rezultaty nie tylko pierwszego dnia, ale konsekwentnie przez cały okres użytkowania.

Matt Preview od Harkness Screens

Ekrany Harkness Screens Matt Preview są używane w salach projekcyjnych służących kolaudacjom i małych kinach, gdzie miejsca siedzące są blisko ekranu, a moc projektora jest stosunkowo wysoka, zwykle w ciemnych warunkach.

Elastyczny materiał na bazie PVC jest produkowany zgodnie z unikalną formułą i specyfikacjami, zapewniając szerokie kąty widzenia, wysoki kontrast, jasny obraz i doskonałą temperaturę barwową.

Dolby Cinema Processor CP950 & Dolby Surround 7.1

Procesor Dolby Cinema CP950 to najnowsza innowacja w wiodącej na rynku linii procesorów kinowych firmy Dolby. Kanały 7.1 zapewniają wysokiej jakości dźwięk przestrzenny.