Usługi produkcyjne

Doświadczony zespół ORKI wspiera producentów zagranicznych w uzyskiwaniu wsparcia finansowego w ramach cash rebates, zarówno na serwisy VFX jak i pełną postprodukcję.

Usługi postprodukcyjne

– animacja 3D, animacja postaci

– animacja 2D i motion design

– usługi VFX, w tym zaawansowany compositing green-screen

– FX: płyny, cząsteczki i inne symulacje

– CGI/modelowanie

– koncepcja/projektowanie/kierownictwo artystyczne

– matte painitng/tworzenie środowisk 3D

– nadzór VFX i nadzór na planie (w tym zdalny)

– kolor korekcja (w tym zdalna)

– editing (offline edit)

– online

– koloryzacja

– postprodukcja dźwięku: Cafe Ole

Cash rebates

Zapewniamy naszym klientom znakomitą obsługę przy jednoczesnym dostępie do różnorodnych zachęt dla filmowców.

  • ORKA może aplikować jako polski partner
  • Zdjęcia nie muszą odbywać się w Polsce, aby otrzymać dofinansowanie
  • Można uzyskać do 30% zachęty gotówkowej
  • Maksymalne wsparcie dla jednego projektu to 15 mln PLN
  • Wsparcie finansowe można otrzymać w dowolnym momencie
  • Cash rebates obejmują filmy fabularne, dokumentalne, animowane oraz seriale

ORKA jest partnerem do ubiegania się o cash rebate w imieniu zagranicznych producentów. Można uzyskać nawet do 30% zachęty gotówkowej na kwalifikujące się polskie wydatki. Pracowaliśmy już przy kilku międzynarodowych produkcjach, które korzystały z planu zachęt, a nasze usługi postprodukcyjne znalazły się wśród rabatowanej gotówkowo części budżetu produkcji. Polska uruchomiła ten program w 2019 roku, oferując większe zachęty niż jakikolwiek inny kraj europejski. Program jest prowadzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, co oznacza, że aby być jego beneficjentem, potrzeba zaufanego przedstawiciela usług – takiego jak ORKA.

Program Cash Rebate to największa szansa dla twórców filmowych w historii polskiej kinematografii. To, co jest w nim wyjątkowe, to prosta aplikacja i fakt, że nie trzeba koniecznie organizować planu zdjęciowego w Polsce, aby otrzymać wsparcie finansowe. Pieniądze można otrzymać na postprodukcję, efekty wizualne, postprodukcję dźwięku lub zdjęcia zdalne. Szczególnie w czasie pandemii program może być wielką korzyścią dla wszystkich krajów, które mają ogromne zapotrzebowanie na nowe treści, ale trudne ograniczenia w podróżowaniu.

Cały proces aplikacji, jak również sam proces postprodukcji może być przeprowadzony zdalnie dzięki nowoczesnym narzędziom technologicznym. Polska szkoła postprodukcji ma już swoją renomę i sukcesy widoczne na festiwalach filmowych klasy A.  Dzięki programowi cash rebates polscy specjaliści z branży postprodukcji mogą być jeszcze bardziej rozpoznawalni na międzynarodowym rynku filmowym.

ORKA  jest znanym w Polsce studiem produkcyjnym oraz postprodukcyjnym i wiarygodnym partnerem do ubiegania się o cash rebate w imieniu zagranicznych producentów. Filmy takie jak Infinite Storm (reż. Małgorzata Szumowska), Snot and Splash (reż. Teemu Nikki) czy wojenno-fantastyczny thriller Warhunt (reż. Mauro Borelli) to doskonałe przykłady tego, jak uzyskać dostęp do środków w ramach programu cash rebate czy pozyskać je z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako koproducent.