O studiu

ORKA to Twój partner w produkcji oraz postprodukcji filmowej i reklamowej. Już od ponad 20 lat pozostajemy wierni naszej filozofii:  z szacunkiem, z pasją, z zaangażowaniem. Zrealizowaliśmy tysiące projektów: od reklam po filmy fabularne i wiele innych. Wciąż ulepszamy naszą technologię, aby odpowiadała światowym standardom (HDR, SDR, 4K). Tworzymy dla platform takich jak Netflix, Canal+ i HBO.

ORKĘ tworzy stały zespół producentów, artystów i twórców, dzięki czemu jesteśmy stabilnym i godnym zaufania partnerem. Nigdy się nie poddajemy i zawsze dostarczamy na czas. Uwielbiamy storytelling, a nasze efekty wizualne są zawsze w służbie opowiadanej historii. Czy to wysokobudżetowy film fabularny, czy alternatywny teledysk – do każdego wyzwania i projektu podchodzimy z równym entuzjazmem.

ORKA to 1000m2 kreatywnej przestrzeni i 70-osobowy zespół specjalistów.  Oferujemy serwisy produkcyjne, postprodukcyjne i VFX na najwyższym poziomie. Nasi artyści są podzieleni na departamenty dedykowane określonej specjalizacji (nie formatom), co pozwala im na osiągnięcie najwyższych umiejętności technicznych w swojej dziedzinie.

ORKA nie jest obojętna na los środowiska naturalnego: otrzymaliśmy pozytywną ocenę w rankingu EcoVadis.

Reklamy

Wierzymy w budowanie trwałych relacji, dlatego stawiamy na długotrwałą i stabilną współpracę z naszymi klientami.  Jesteśmy zaufanym partnerem postprodukcyjnym dla takich marek jak Unilever, Orange, Play, Sanofi, Nestle, Biedronka.

Nasi inni wspaniali międzynarodowi klienci to Samsung, Schneider, Huawei, McDonald’s, Santander, Porsche, MoneyGram, Danone, Nescafe, Garnier, Gerber, Ballantines, Volkswagen, Ecco, L’Oreal, Carlo Rossi.

Jedna ze specjalności ORKI to animacja postaci 3D, ale w naszym zespole są też świetni artyści 2D i motion designerzy. Wśród naszych projektów jest też wiele reklam lifestyle, food&drink i zawierających symulację postaci.

Chętnie bierzemy też udział w procesie twórczym i reżyserii. Możemy więc zrealizować Twój pomysł w całości, na każdym etapie!

Filmy

Pracowaliśmy przy ponad 100 filmach fabularnych. Jedne z naszych najnowszych projektów to “WarHunt” (2021) – film akcji w reżyserii Mauro Borelli, “Catalyst” – reż. Chris Folkens oraz “The Turncoat” (“Der Überläufer”, 2019) – niemiecka produkcja w reżyserii nagrodzonego Oscarem Floriana Gallenbergera.

Naszą najnowszą produkcją jest “Infinite Storm” (2022, reż. M. Szumowska, M. Englert) z Naomi Watts w roli głównej.

ORKA jest też bardzo dumna ze współpracy z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland – przy filmie “Mr. Jones” (2019), koprodukcji polsko-ukraińsko-brytyjskiej nagradzanej na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Dużym wyzwaniem, ale przynoszącym wiele satysfakcji, była dla nas praca przy produkcji “Rambo: Ostatnia krew” (2019, A. Grunberg) – Sylvester Stallone w roli głównej! ORKA była odpowiedzialna m.in. za skomplikowane ujęcia FX (eksplozja, krew, kule). Mieliśmy również przyjemność pracować przy projekcie immersive experience “Yugen” (reż. M. Fiennes) z Salmą Hayek, którego premiera odbyła się na 75. festiwalu filmowym w Wenecji. “Yugen” to najlepszy przykład naszego podejścia “can-do”: zawsze szukamy najlepszych dostępnych rozwiązań, nawet jeśli zadanie wydaje się być niemożliwe do wykonania.

Cash rebates

Zapewniamy naszym klientom znakomitą obsługę przy jednoczesnym dostępie do różnorodnych zachęt dla filmowców.

  • ORKA może aplikować jako polski partner
  • Zdjęcia nie muszą odbywać się w Polsce, aby otrzymać dofinansowanie
  • Można uzyskać do 30% zachęty gotówkowej
  • Maksymalne wsparcie dla jednego projektu to 15 mln PLN
  • Wsparcie finansowe można otrzymać w dowolnym momencie
  • Cash rebates obejmują filmy fabularne, dokumentalne, animowane oraz seriale

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Usługi produkycjne:

Doświadczony zespół ORKI wspiera producentów zagranicznych w uzyskiwaniu wsparcia finansowego w ramach cash rebates, zarówno na serwisy VFX jak i pełną postprodukcję.

Usługi postprodukcyjne:

– animacja 3D, animacja postaci

– animacja 2D i motion design

– Usługi VFX, w tym zaawansowany compositing green-screen

– FX: płyny, cząsteczki i inne symulacje

– CGI/modelowanie

– koncepcja /projektowanie/kierownictwo artystyczne

– matte painitng /tworzenie środowisk 3D

– nadzór VFX i nadzór na planie (w tym zdalny)

– kolor korekcja (w tym zdalna)

– editing (offline edit)

– online

– koloryzacja

– postprodukcja dźwięku: Cafe Ole

Let’s do
some good stuff
together